dla_alergikow_leki

Tabletki dla alergików – czy to jedyne wyjście?

Alergia może dotknąć każdego z nas i niestety jest to najczęściej dziedziczna cecha układu odpornościowego, którą posiadamy od urodzenia. Problem polega na tym, że układ immunologiczny odpowiada zbyt mocnym kontratakiem w stosunku do substancji chemicznych, które nie są groźne dla organizmu. Chodzi tu o te substancje, które zawarte są w pyłkach, które emitowane są przez rośliny w największej ilości wiosną, ale pojawiają się również latem i jesienią. Właściwie jedynym okresem wolnym od pylenia jest zima i wtedy alergicy mogą spać spokojnie. Aby złagodzić lub wyeliminować objawy można brać specjalne tabletki dla alergików, jednak czy zawsze farmakologia jest jedynym rozwiązaniem sytuacji? Za chwilę udowodnimy, że tak nie jest, jednak zauważymy również fakt, że w pewnych sytuacjach i u pewnych osób nie da się inaczej powstrzymać objawów.

Tak więc poza braniem tabletek przeciw alergii możemy również unikać zapylonych miejsc. O wiele łatwiej jest to robić jeżeli mieszkamy w mieście, bo naturalnie jest tam dużo mniej różnego rodzaju roślin, które mogą pylić. Dlatego też mieszkańcy miast z alergią często jakoś sobie radzą, jednak gdyby zamieszkali na wsi lub nawet na przedmieściach, mogłoby się okazać, że jest nieciekawie. Jednak wróćmy do kwestii unikania. Otóż możemy sobie znaleźć w sieci kalendarze dla alergików, gdzie będzie wyszczególnione dokładnie jaka roślina w jakim czasie pyli, oraz jaka jest intensywność emisji pyłków. Mając takie informacje można łatwo zidentyfikować konkretne drzewa, krzewy lub trawy i unikać pojawiania się tam, gdzie rośnie ich najwięcej. Wtedy tabletki dla alergików nie będą nam potrzebne, będziemy w stanie uporać się z alergią bez nich. Tak więc warto zapamiętać tą radę i stosować się do niej, a być może objawy nie staną się tak silne, że będziemy zmuszeni sięgać po medykamenty.

Są też takie przypadki, gdy rośliny które pylą rosną wokół naszego domu, jednak są u sąsiadów i nie możemy ich po prostu wyciąć. Może też być tak, że jesteśmy wyjątkowo wrażliwi i już bardzo niewielkie stężenie pyłków, oraz zawartych w nich substancji, powoduje u nas prawdziwą eksplozję negatywnych objawów. Wtedy nie mamy niestety wyjścia, tabletki dla alergików będą koniecznością. Nie trzeba jednak się smucić tym, że musimy je brać. Dzięki nim będziemy mogli normalnie funkcjonować, chodzić do pracy i korzystać z czasu wolnego, gdyż zredukują one objawy alergii do minimum. Jeżeli jesteśmy naprawdę trudnym przypadkiem potrzebna będzie wizyta u lekarza, który wypisze nam coś mocniejszego na receptę.