meble-do-salonu-nowoczesne

Jak najlepiej wybrać meble do pokoju?

Remont często przysparza wiele stresów i zmartwień, ludzie boją się czy nie pochłonie on nim wielu pieniędzy albo czy ekipa fachowców okaże się takimi profesjonalistami, jak się przedstawili na początku. Gdy pomieszczenia są już wykończone, a ściany pomalowane, przychodzi czas na meble do pokoju. Najlepiej przemyśleć tę kwestię jeszcze wcześniej, mieć ogólną wizję na nie już od początku, ponieważ ułatwi nam to planowanie aranżacji wnętrza.

Meble do pokoju nie są obecnie niedostępnym przedmiotem, tak więc na rynku jest spory wybór, co zdecydowanie ułatwia podjęcie decyzji. Po pierwsze należy najpierw się zastanowić jak powinien wyglądać nasz pokój, jakie funkcje powinien spełniać. Czy ma służyć bardziej do relaksowania się w nim, więc komfort przebywania powinien być wysoki, czy może z kolei ma pełnić bardziej reprezentacyjną rolę, gdzie funkcjonalność i wygoda schodzi na drugi plan? Meble do pokoju należy przede wszystkim zacząć kompletować od wyboru  łóżka czy sofy, ponieważ jest to miejsce, gdzie domownicy będą spędzali najwięcej czasu. Z jednej strony powinny one być estetycznie wykonane, a z drugiej należy też postawić na komfort siedzenia i odpoczywania na nich. Kolejno należy zdecydować się na zakup szafek do przechowywania. Obecnie odchodzi się już od meblościanek, które zajmowały całą jedną ścianę w pokoju, wybierając raczej meble, które ułożone są oddzielnie, ale razem tworzą spójną całość. Podstawowe meble do pokoju to szafa, regał, kilka półek, w zależności od potrzeb i wielkości pomieszczenia można również zdecydować się na biurko, toaletkę czy komodę.

Najlepiej dobrać całość wyposażenia meblowego do koloru ścian – nie powinny one gryźć się ze sobą, tylko raczej współgrać kolorystycznie. Dodatkowo meble muszą podkreślać charakter naszego wnętrza, tak więc musimy je dopasować do ogólnej wizji. Jeżeli decydujemy się na industrialny charakter pokoju, najlepiej wybrać ciężkie meble, o prostych formach, z nutą delikatnego szaleństwa np. w postaci ciekawej formy geometrycznej jakiegoś jednego elementu.