t5

Jak bezpiecznie powiększyć biust

Jeszcze do niedawna kobiety, które pragnęły poprawić wygląd swoich piersi mogły wykonać zabieg powiększania wyłącznie przy pomocy implantów.

Dziś chirurgia plastyczna ma do zaoferowania znacznie więcej i dużo lepsze rozwiązanie.

Jakie? Powiększanie piersi własnym tłuszczem.

Na czym polega ta metoda? Jakie ma zalety? Czy to bezpieczne? Kto może przeprowadzić operację?

 

Piękne piersi – co zrobić, gdy natura ich nam nie dała?

Panie, które decydują się na poprawienie wyglądu piersi mają obecnie do dyspozycji dwie podstawowe metody: implanty lub powiększenie przy użyciu własnego tłuszczu.

Nowoczesna medycyna plastyczna skłania się obecnie w stronę tego drugiego, bardziej naturalnego i dużo bezpieczniejszego rozwiązania. Dlaczego?

Technika powiększania czy korygowania wielkości piersi przy wykorzystaniu przeszczepu własnego tłuszczu jest metodą małoinwazyjną, nie pozostawia blizn, a okres rekonwalescencji jest krótki. Tłuszcz jest pobierany, następnie poddawany obróbce i za pomocą cienkiej kaniuli podawany podskórnie tak, by nadać piersi pożądany kształt i wielkość co doskonale opisuje strona kliniki http://klinikagrzesiak.pl/powiekszenie-piersi/

Dodatkowym atutem jest zabieg modelowania ciała w miejscach, gdzie zbiera się więcej tłuszczu, czyli w biodrach, pasie, udach i pośladkach, gdyż stamtąd właśnie chirurg pobiera niezbędny do przeszczepu materiał.

Metoda powiększania biustu własnym tłuszczem pozostawia piersi miękkie, naturalnie wyglądające i w przeciwieństwie do implantów, nie trzeba powtarzać zabiegu. Tłuszcz pozostaje w piersiach na całe życie.

 

Jak bezpiecznie powiększyć biust?

Panie z różnych powodów decydują się na powiększenie biustu. Skarżą się na ich niewielki rozmiar, asymetrię, zwiotczenie, zwłaszcza po okresie karmienia piersią oraz szukają bezpiecznego i naturalnego sposobu na rekonstrukcję piersi po przebytej chorobie nowotworowej.

Technika powiększania biustu własnym tłuszczem jest znakomitym rozwiązaniem problemów pacjentek zgłaszających się do klinik plastycznych.

Brak blizn, a co za tym idzie szybki powrót do zdrowia, naturalny wypełniacz piersi, brak reakcji alergicznych, które zdarzają się w przypadku implantów, dodatkowa korzyść w postaci liposukcji otłuszczonych części ciała. Nie można zapomnieć o efekcie końcowym: miękkich, jędrnych piersiach o naturalnej fakturze i kształcie.

 

Kto może przeprowadzić zabieg powiększania biustu tłuszczem?

Nie wszyscy jeszcze chirurdzy plastycy są wprawieni i doświadczeni w metodzie pracy z własnym tłuszczem. Pozostają przy stereotypowym rozwiązaniu, czyli operacji piersi i wykorzystaniu implantów.

Na szczęście coraz więcej lekarzy nabiera wprawy we wspomnianej technice przeszczepu tłuszczu widząc spektakularne owoce i pozytywny skutek dla pacjentów na lata.

Warto zatem zadać sobie trud i poszukać specjalisty biegłego w zabiegach z własnym tłuszczem.

Metoda przeszczepu tłuszczu przynosi podobne, znakomite rezultaty w plastyce twarzy odmładzając pacjentów o dobre piętnaście lat bez użycia skalpela.

 

Czy są przeciwwskazania do tej metody?

Przeszczep tłuszczu odbywa się w znieczuleniu całkowitym, w asyście anestezjologa. Z tego względu niezbędny jest dobry, ogólny stan zdrowia pacjenta. Choroby takie jak cukrzyca, stany zapalne, problemy z nerkami, brak krzepliwości mogą stanowić poważną barierę do przeprowadzenia operacji.
Lekarz prowadzący podczas spotkania konsultacyjnego wyjaśni wszystkie konsekwencje zabiegu, zbierze wywiad i udzieli informacji.

 

Czy zabieg powiększania biustu jest bolesny?

Nie , nie jest. Zabieg trwa około godziny, a po wybudzeniu pacjentka otrzymuje w klinice specjalny biustonosz, który jest zobowiązana nosić przez kolejne dwa tygodnie przez całą dobę. Wskazana jest w tym okresie mniejsza aktywność fizyczna i unikanie sauny.

Rewolucyjna metoda dzisiejszej chirurgii plastycznej powiększania piersi przy zastosowaniu własnego tłuszczu to znakomita alternatywa dla tradycyjnego podejścia z wykorzystaniem implantów. Brak blizn, naturalny wypełniacz, efekt miękkich, naturalnych piersi to bezsporna przewaga nad klasycznymi metodami. Warto o tym pomyśleć.