mech

Ciekawa ozdoba na ścianę – mech dekoracyjny

Istnieje wiele ciekawych metod na ozdobienie swoich wnętrz. Do sposobów, który zyskuje bardzo duża popularność w obecnych czasach jest mech dekoracyjny. Tego rodzaju ozdoba pozwoli na bardzo ciekawe udekorowanie wnętrz, można uzyskać bardzo ciekawe efekty.

Ogrody wertykalne
ozdoby pionowe na ścianach wykonane z roślin czyli tak zwane ogrody wertykalne to najnowszy trend mody w zakresie dekorowania wnętrz. Są one wykonywane przy wykorzystaniu różnego rodzaju roślin oraz właśnie takich rozwiązań jak mech dekoracyjny. Stosowane są one coraz częściej w przypadku nowoczesnych miejskich projektów domów oraz mieszkań. Tego rodzaju ozdoby najczęściej stosowane są w przypadku wnętrz wykonanych w stylu skandynawskim oraz minimalistycznym. Zielony kolor mchu doskonale komponuje się z bielą bądź też różnego rodzaju odcieniami betonu.
Z czego robi się mech dekoracyjny?Mech dekoracyjny nie jest wcale wykonywany z prawdziwego mchu. Do jego wykonywania wykorzystuje się na przykład porost o nazwie chrobotek reniferowy. Jest to roślina, która pochodzi z pogranicza glonów oraz grzybów. Jej bardzo ważnymi cechami jest takt, że zachowuje kolor zielony nawet wówczas kiedy nie ma kontaktu z podłożem. Niektóre sklepy mają w sprzedaży chrobotka o kolorach czerwonym, fioletowym i wielu innych.
Jak pielęgnować mech dekoracyjny?Pielęgnowanie tego rodzaju dekoracji wnętrza jest stosunkowo proste. Mech dekoracyjny, aby zachować swój piękny wygląd potrzebuje tylko 50% wilgotności powietrza. Nie ma potrzeby stosowania żadnego dodatkowego systemu nawadniania oraz nawozów. Ważną zaletą mchu dekoracyjnego jest takt, że nie potrzebuje on dużych ilości ciepła. Wystarczy mu niewielkie nasłonecznienie oraz niewielka ilość światła.
Kiedy używać mchu dekoracyjnego?Stosowanie tej ozdoby jest naprawdę bardzo fajne, a dostępność bardzo bogatej palety pozwala na uzyskanie naprawdę bardzo ciekawych form. Przy wykorzystaniu tej ozdoby można uzyskać różne ciekawe kształty jak koła, kwadraty, litery i wiele innych. Mech dekoracyjny można także stosować na meblach i w wielu innych miejscach.